Ogłoszenia

ogłoszenia duszpasterskie na 19 maj 2019 rok

5 Niedziela Wielkanocna
19 maj 2019 rok

 

1. W sobotę 25 maja o godzinie 6.00 z przed naszego kościoła wyruszy autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej i sanktuariów karpackich. Wszystkich pielgrzymów polecamy opiece Matki Bożej i wstawiennictwu Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca.
2. W ramach obchodów 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Sosnowcu w niedzielę 16 czerwca 2019 roku z parafii św. Floriana w Sosnowcu przejdzie na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny, któremu będzie towarzyszyć hasło „Mama i tata najlepsi wychowawcy świata!” Do udziału w marszu zapraszamy przedstawicieli wszystkich parafii diecezji sosnowieckiej. Szczegóły są podane na plakacie na tablicy ogłoszeń.
3. Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu organizuje nabór do Szkoły Muzycznej II stopnia do klasy śpiewu w dniu 27 maja 2019 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza na wstępne przesłuchania.
4. 16 czerwca Diecezja Sosnowiecka zaprasza na Diecezjalny Rajd Rowerowy i Zlot Motocyklowy ku czci św. Jana Pawła II. To wyjątkowy sposób na uczczenie 20. rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu. Pomysł na rajd jest prosty, a zarazem spektakularny i świetnie łączący całą diecezję! W niedzielę, 16 czerwca, grupy zarejestrowanych wcześniej rowerzystów wyjadą m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina i Wolbromia. Wszystkie trasy łączył będzie jeden cel – parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter. Ten punkt będzie także miejscem startu zlotu motocyklowego, którego organizatorem jest Katolicki Klub Motocyklowy Souls’ Hunters (czyt. Sols Hanters). O g. 15 wszyscy uczestnicy na motocyklach i rowerach wyruszą na Plac Papieski, gdzie o g. 16 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Szczegóły oraz informacje o zapisach na stronie Diecezji Sosnowieckiej, oraz na plakatach. Podczas rejestracji każdy uczestnik wpłaca 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego pięknego żywego pomnika św. Jana Pawła II – wielkiego obrońcy życia i godności człowieka.
5. Zapowiedzi: Bartłomiej Błaszczak, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu i Paulina Karolczyk, panna z parafii tutejszej (12.05 i 19.05),
Radosław Mikłasz, kawaler z parafii św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej i Paulina Szumilas, panna z parafii tutejszej (12.05 i 19.05)
6. Zmarli: Ś.P. Kazimierz Raczyński l.66 z ul. Kalinowej 1
Ś.P. Józefa Atłas l.98 z ul. Okulickiego 6