Ogłoszenia

ogłoszenia duszpasterskie na 26.I.2020r.

Święto Ofiarowania Pańskiego
26 styczeń 2020 rok

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny naszych Parafian z racji Kolędy. Podczas tegorocznej Kolędy przyjęło nas 1055 rodzin, to znaczy 52% Parafian. Jesteśmy wdzięczni tym wszystkim rodzinom i parafianom, którzy przyjęli nas z otwartym i radosnym sercem. Serdecznie dziękujemy za Waszą gościnność, za możliwość wspólnej modlitwy i za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Rodzinom, które ugościły kapłana dziękujemy i prosimy Boga, aby udzielił Wam swego obfitego błogosławieństwa, pomyślności w życiu i opieki Matki Bożej Niepokalanej Maryi.

2. W czwartek 30 stycznia o godzinie 18.00 w kaplicy plebanii odbędzie się Katecheza Biblijna. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem treści Pisma Świętego.

3. W sobotę o godzinie 8.00 będzie Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające.

4. W następną niedzielę będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie gromnic. Zachęcamy, aby po przyjściu z kościoła pobłogosławić swoje mieszkanie robiąc znak krzyża zapaloną gromnicą. Święto Ofiarowania Pańskiego to również dzień modlitwy i pomocy klauzurowym klasztorom w Polsce. Z tej racji do puszek będzie zbierana ofiara na klasztory klauzurowe.

5. W niedzielę 2 lutego w kaplicy plebanii o godzinie 11.00 odbędzie się Katecheza dla młodzieży z klas VII i VIII, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii.

6. Zmarli: Ś.P. Stanisław Podsiadło l.65 z ul. Jodłowej.
Ś.P. Zygmunt Sarota l.66 z ul. Wojska Polskiego.

Informacje dla bierzmowanych

ZGŁOSZENIE DO  BIERZMOWANIA

Przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii trwa dwa lata i uczestniczy w nim młodzież z klas siódmych i ósmych. Sakrament Bierzmowania udziela Ksiądz Biskup pod koniec klasy ósmej. Młodzież zgłasza się na Listę Bierzmowanych. W październiku zaczną się spotkania formacyjne przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci otrzymają „Indeks Bierzmowanego”, w którym odnotowuje się uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii, w nabożeństwach i w katechezach. Przygotowanie do bierzmowania kończy się rozmową dopuszczającą do przyjęcia Sakramentu.

SPOTKANIA  FORMACYJNE

Katechezy dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w pierwszym roku okresu przygotowawczego ( klasy VII ) odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 11.00 w kaplicy plebanii. Młodzież uczestnicząca w katechezach w drugim roku ( klasy VIII ) ma spotkania w drugą niedzielę miesiąca o godzinie 11.00 w kaplicy plebanii.

informacje o pierwszej komunii świętej

ZGŁOSZENIE  DZIECKA DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZEJ PARAFII

Rodziców dzieci z klas trzecich, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii prosimy o zabranie Deklaracji Dziecka Pierwszokomunijnego i wypełnienie jej w domu. Rubrykę dotyczącą Chrztu Świętego dziecka wypełnia parafia, w której dziecko przyjęło chrzest. Deklarację oddajemy na spotkaniu, które odbędzie się w naszym kościele 29 września po Mszy Świętej o godzinie 11.30. Złożenie wypełnionej Deklaracji Dziecka Pierwszokomunijnego jest równoznaczne z wpisaniem go na Listę Dzieci Komunijnych.

Deklaracje można zabrać z Kancelarii Parafialnej w godzinach jej urzędowania, lub w zakrystii kościoła po Mszy Świętej.

SPOTKANIA  Z  RODZICAMI

Spotkania z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będą się odbywały w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 11.30:

Od lutego termin spotkań z rodzicami będzie uzgadniany na bieżąco.

WYDARZENIA  LITURGICZNE  PRZYGOTOWUJĄCE  DO  UROCZYSTOŚĆI  PIERWSZEJ  KOMUNII ŚWIĘTEJ

2. luty godzina 11.30 – Poświęcenie świec chrzcielnych

8. marzec godzina 11.30 – Poświęcenie Książeczek Modlitewników

1 maj godzina 16.00 – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego i Pierwsza Spowiedź Dzieci

3 maj 2020 r. godzina 11.30 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

4 – 8 maja – godzina 17.00 – Biały Tydzień