Programowanie dla dzieci – dlaczego warto?

Programowanie dla dzieci czyli jak zorganizować czas wolny dla dziecka?

Obecnie mamy wakacje czas letnich uciech, zabaw i długich wieczorów z leniwie zachodzącym słońcem. Wakacje to jeden z najlepszych okresów w życiu każdego człowieka pod warunkiem jednak, że wykorzystamy ten czas w odpowiedni sposób. Tym większa odpowiedzialność ciąży na rodzicach, którzy mają za zadanie zorganizować wakacje dla swoich pociech. Programowanie dla dzieci to bardzo ciekawa opcja.

Wakacje spędzone przed komputerem?

Najgorzej spędzone wakacje to takie w których dzieci siedzą całe dnie przed komputerem. Hola, hola…czy aby na pewno? Czas spędzony przed komputerem wcale nie musi być zmarnowany pod warunkiem, że wykorzystamy go na właściwe rzeczy. Ktoś może zapytać: jak we właściwy sposób pokierować dzieckiem tak, aby komputer służył mu do przydatnych rzeczy? Odpowiedź jest bardzo prosta: programowanie dla dzieci. Większość społeczeństwa myśli, że programowanie to niebywale trudna rzeczy i że zajmować się tą dziedziną mogą się jedynie bardzo inteligentni ludzie. Zgoda inteligencja pomaga  tak jak i w każdej innej dziedzinie aczkolwiek pisanie kodu na komputerze to umiejętność jak każda inna i można się jej nauczyć. Bazowa wiedza na podstawie której tworzymy programy jest bardzo szeroka dlatego też warto zakasać rękawy i szybko zabrać się do pracy. Idealna sytuacja ma miejsce wtedy gdy zapiszemy naszych malców na programowanie dla dzieci.

Niech Olsztyn będzie z Ciebie dumny!

Olsztyn to miasto, w którym odbywają się takie programy nauczania dla najmłodszych. Kursy mają miejsce w sali komputerowej i prowadzone są w małych kilkuosobowych grupkach. Każdy ma prawo zadać pytanie. Każdy ma prawo do pomyłki. Tego typu otwarta metoda nauki sprawia, że dzieci szybko się uczą i z dużo większą łatwością przyswajają materiał. Olsztyn to piękne miasto z dużymi perspektywami, które w niedalekiej przyszłości zostanie zasilone grupą programistów, którzy pierwsze kroki w przygodzie z programowaniem stawiali na kursach typu: programowanie dla dzieci. Olszyn będzie mógł być dumny z tych dzieci ze względu na umiejętności i wiedzę. Muszę także dodać, że dzieci bardzo rozwijają się po takich kursach, otwierają umysły i dążą w stronę większej odpowiedzialności oraz dojrzałości. Programowanie dla dzieci to symulacja pracy programisty. Każdy z uczestników chcę się wykazać tak, aby Olsztyn bił mu brawo za jego dokonania oraz solidną pracę. Dzieci na tego typu kursach uczą się zdrowej rywalizacji, samodyscypliny, zapału do pracy oraz wielu innych pozytywnych cech oraz przymiotów, które przydadzą im się jako dorosłym mieszkańcom miasta Olsztyn. Trzeba tutaj wspomnieć o tym, że oprócz szlifowania charakteru młodych adeptów programowanie dla dzieci niesie ze sobą niemałą wiedzę na tematy związane z pisaniem kodu. Na zajęciach z programowania dzieci poznają podstawy teoretyczne, zagadania związane z historią komputeryzacji. Dużo uwagi poświęcane jest również na omawianie poszczególnych programów użytkowych oraz na poznawanie specyfikacji poszczególnych języków programowania. Trzeba także tutaj jasno zaznaczyć, że tego typu programowania mają za zadanie przekazać wiedzie teoretyczną, która pomoże wdrożyć się w świat programowania. Nie ma jej jednak w nadmiarze. Nacisk kładziony jest na to aby wiedza teoretyczna zostawała wykorzystywana w praktyce, bo to jedyna metoda, która pozwala zgłębić świat programowania. Każdy z uczestników kursu dostaje zadania domowe oraz gotowe kserokopie z materiałem omawianym na danej lekcji. Każdy z uczestników szkolenia ma za zadanie napisać swój własny działający program. Tego typu rozwiązania mają za zadanie uświadomić dziecko, że może wiele osiągnąć, a kluczem do sukcesu jest obudzenie wewnętrznego potencjału i pokierowanie go we właściwą drogę.